statystyki szczegółowe

Aktualności

Strzelecka kanonada

• autor: adminis, 2015-04-17 11:21

W pierwszym meczu u siebie rozgromiliśmy rezerwy MLKS-u Woźniki aż 9-0. [RELACJA W ROZWINIĘCIU]

W myśl zasady, że wygranego składu się nie zmienia mecz zaczęliśmy tym samym składem co w Lublińcu. Od pierwszego gwizdka zaatakowaliśmy gości z Woźnik. Bardzo długo nie udało się przełamać obrony rywala. (m.in. strzał w słupek Pawła Labochy z rzutu wolnego). Przy porywistym wietrze, deszczu, śniegu, MLKS II postawił twardy mur. Dopiero w 35' minucie udało się otworzyć wynik spotkania. Błąd popełnił golkiper przyjezdnych: źle wybitą przez niego piłkę przejął niezawodny Jarosław Szymanek, i z lewej nogi skierował piłkę pod poprzeczkę pustej bramki. Jeszcze przed przerwą poszliśmy za ciosem zdobywając dwie kolejne bramki. Najpierw długie podanie podanie Macieja Matyszczaka wykorzystał Kamil Jakubowski, wygrywając pojedynek "sam na sam" z bramkarzem Woźnik. Chwilę później, bramkę do szatni, zdobył Jarosław Szymanek, wykorzystując fenomenalne prostopadłe podanie Kamila Jakubowskiego.

W drugiej części spotkania obraz gry nie uległ zmianie, a z każdą minutą nasza przewaga rosła. Tym razem przełamać obronę gości udało się nieco szybciej. W 64 minucie bramkę na 4-0 zdobył wprowadzony tyle co na boisko Konrad Tokarz. Został on idealnie obsłużony przez szarżującego Łukasza Kaczmarzyka, który przedryblował kilku rywali, jednak nie zachował się egoistycznie i podał do lepiej ustawionego kolegi z drużyny. 3 minuty później Łukasz Kaczmarzyk mógł cieszyć się ze swojej bramki, a w nietypowej dla siebie roli asystenta, a nie strzelca, wystąpił Jarosław Szymanek. Nasz zespół jednak nie miał zamiaru na tym poprzestać. Zaraz po wznowieniu gry przez MLKS II, piłkę wyłuskał Konrad Tokarz, zagrywając do Jarosława Szymanka, którego nie był już w stanie zatrzymać żaden defensor przeciwnika. Od razu po ustrzeleniu hat-tricka nasz snajper miał zejść z boiska. Podczas, gdy jego zmiennik stał już przy linii środowej oczekując na przerwę w grze i wykonanie zmiany, Jarosław Szymanek zdobył jeszcze jednego gola. Tym razem strzelił bramkę głową, po dośrodkowaniu Macieja Matyszczaka. W 6 minut zdobyliśmy 4 bramki. Przy wyniku 7-0, na ostatni kwadrans gry, po raz pierwszy w seniorskim meczu ligowym, obejrzeliśmy 17-letniego jeszcze Rafała Pasiekę, który zmienił grającego trenera Pawła Labochę. Na około 20 minut nasza maszyna zacięła się i kolejne bramki nie padały, mimo iż dalej mieliśmy przygniatającą przewagę. W końcówce znów błysnął kapitan Huraganu Łukasz Kaczmarzyk, który najpierw przedryblował kilku rywali, i analogicznie jak przy bramce na 4-0, tak i tym razem, wypatrzył lepiej ustawionego kolegę, Amadeusza Habrajskiego. Ten z zimną krwią wykorzystał nadarzającą się okazję. Dla byłego gracza Rozwoju Olszyna było to premierowe ligowe trafienie w naszych barwach. Chwilę później Łukasz Kaczmarzyk przejął piłkę źle wybitą przez defensywę Woźnik i samotnym rajdem dobił rywala. Po tej bramce arbiter zakończył spotkanie.

W pierwszych 45 minutach nasz bramkarz był całkowicie bezrobotny. Natomiast w drugiej goście mieli dwie sytuację na zdobycie bramki. Najpierw piłkę zmierzającą do pustej bramki wybił Piotr Syrek, a później Kamil Drynda popisał się kapitalną paradą. Warto zauważyć, że przeciwnik całe spotkanie grał "gołą 11-tką", podczas gdy w naszym zespole brakowało pustych miejsc w protokole meczowym.

Świetny mecz, po raz kolejny, rozegrał Kamil Jakubowski, który walczył na całej szerokości i długości boiska, będąc łącznikiem między defensywą, a ofensywą naszej drużyny. Swoją kapitalną formę potwierdził zdobywając swojego pierwszego gola w sezonie i wykonując raz kończące podanie. W drugiej połowie błysnął Łukasz Kaczmarzyk, który wręcz ośmieszał rywali, zdobywając dwie bramki i dwukrotnie asystując. Mecz był znowu popisem strzeleckim Jarosława Szymanka, który jest w tym momencie najlepszym strzelcem A Klasy Lublinieckiej. Dobrze zaprezentowali się również rezerwowi. Dwójka młodzieżowców wprowadzonych z ławki do tyłu, szczelnie trzymała linię defensywną, pozwalając zachować nam czyste konto, natomiast zawodnicy wprowadzeni do przodu zdobyli po jednej bramce.

Za tydzień udamy się do Rusinowic na mecz z miejscowym Dragonem. Przedostatni zespół w tabeli jest w tym sezonie naszym jedynym pogromcą. Mimo iż w tabeli różnica między oboma zespołami jest znacząca, nie można zlekceważyć Dragona, aby nie powtórzyła się sytuacja z rundy jesiennej, gdzie ulegliśmy ambitnemu beniaminkowi 1-2.

HURAGAN JEZIORO 9-0(3-0) MLKS II WOŹNIKI

J.Szymanek 35', 45', 68', 69' Ł.Kaczmarzyk 67', 90' K.Jakubowski 43', K.Tokarz 64', A.Habrajski 89'

1-0 J.Szymanek, 2-0 K.Jakubowski(as.M.Matyszczak), 3-0 J.Szymanek(as.K.Jakubowski), 4-0 K.Tokarz(as.Ł.Kaczmarzyk), 5-0 Ł.Kaczmarzyk(as.J.Szymanek), 6-0 J.Szymanek(as.K.Tokarz), 7-0 J.Szymanek(as.M.Matyszczak), 8-0 A.Habrajski(as.Ł.Kaczmarzyk), 9-0 Ł.Kaczmarzyk

1.K.Drynda - 5.M.Matyszczak, 4.P.Syrek(80' 19.D.Gruca), 3.K.Zdunek - 18.J.Chyra, 15.P.Grygiel - 10.Ł.Kaczmarzyk(c), 21.P.Labocha(74' 2.R.Pasieka), 14.K.Jakubowski, 9.B.Smorąg(60' 16.K.Tokarz) - 11.J.Szymanek(70' 7.A.Habrajski)

Pozostali rezerwowi: 17.P.Beleć, 13.D.Klimas, 8.K.Wilk