statystyki szczegółowe

Aktualności

Porażka. Blamaż w pierwszym kwadransie

• autor: adminis, 2013-10-18 14:24

Po fatalnym spotkaniu, katastrofalnym początku i "grze na fantazji" wielu zawodników, przegrywamy z Mechanikiem aż 1-6.

Już w pierwszych minutach goście wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie z lewej strony boiska zamknął gracz Mechanika i strzałem z pierwszej piłki z powietrza pokonał naszego bramkarza. Na odpowiedź Huraganu nie trzeba było długo czekać. Chwilę później prostopadłe podanie Jarosława Szymanka wykorzystał Jakub Chyra i doprowadziliśmy do wyrównania. Był to jednak łabędzi śpiew naszej drużyny, wszystko na co było nas stać tego dnia.

Kolejne minuty pozbawiły nas złudzeń, że możemy zdobyć jakiś punkt w tym spotkaniu. Najpierw zawodnik Mechanika trafił bramkę bezpośrednio z... rzutu rożnego. Sytuacja rzadka, kuriozalna, od przypadku spotykana na piłkarskich boiskach. Zanim zdążyliśmy się z tego otrząsnąć piłkarz przyjezdnych zakręcił prawą stroną naszej defensywy i z narożnika pola karnego lekkim precyzyjnym strzałem posłanym "za kołnierz" naszemu bramkarzowi... podwyższył wynik na 1-3. Mechanik jednak na tym nie poprzestał. Chwilę później kolejny rzut rożny, piłka znowu przelatuje nad naszym bramkarzem i zmierza na długi słupek, gdzie główkowy pojedynek, przy biernej postawie naszych dwóch graczy, wygrywa mniejszy od nich o głowę i cięższy o 20 kilogramów napastnik gości. Po kwadransie gry przegrywaliśmy 1-4.

Dalsza faza meczu nie była już aż tak katastrofalna dla naszego zespołu. Zaczęliśmy stwarzać swoje okazje, mieliśmy swoje serie rzutów rożnych, po których mogliśmy zdobyć kolejną bramkę, a Mechanik już tak łatwo nie dochodził do 100% okazji do zdobycia gola. Jednak ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Kochcic. W doliczonym czasie gry, po silnym wyrzucie piłki z autu, niepilnowany zawodnik przyjezdnych uderzeniem, z pierwszej piłki, z powietrza (podobnie jak przy pierwszym golu) trafił piątą już bramkę.

Jakby mało było tego złego na drugą połowę wyszliśmy bez kontuzjowanego przed przerwą, jednego z niewielu prezentujących się przyzwoicie w pierwszej połowie zawodników, Kamila Jakubowskiego. Boisko opuścił również Łukasz Drynda. W ich miejsce na murawie zameldowali się Krzysztof Beleć i Szymon Klecha.

W drugiej połowie częściej przy piłce byli również goście, jednak lepiej ustawiona defensywa i rozregulowane celowniki napastników gości(którzy nie potrafili wykorzystać wielu okazji - nawet gdy nasz bramkarz wypluwał im piłkę prosto pod nogi) powodowały, że wynik nie ulegał zmianie. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem ustalonym w pierwszej połowie, w 93 minucie piłka skozłowała przed naszym stoperem i dotarła pod nogi napastnika Mechanika, który przypieczętował efektowne zwycięstwo gości.

Cały zespół zagrał źle; goście zasłużenie wywieźli z Jeziora komplet punktów. Kto wie jakby ułożyło się to spotkanie, gdybyśmy mogli postawić w bramce na chorego Kamila Dryndę. Kto wie jak ułożyłoby się to spotkanie, gdyby wszyscy zawodnicy byli w pełni dyspozycji i nie zachorowali naraz, jak jeden mąż, w meczowym czasie na zaćmę, która nie pozwalała nam precyzyjnie kopać futbolówki. A czy było to spowodowane świecącym słońcem, dyspozycją dnia wczorajszego, czy po prostu słabszymi umiejętnościami piłkarskimi? Na to pytanie każdy musi sam sobie odpowiedzieć i posypać własną głowę popiołem.

Razem wygrywamy i razem przegrywamy. Teraz czas skupić się na następnym meczu. Za tydzień udamy się do odległego Tworoga. W ostatnim sezonie wywieźliśmy stamtąd komplet punktów, zwyciężając 1-0, po trafieniu nieobecnego już w naszej drużynie Pawła Labochy. Czy uda nam się powtórzyć ten wynik? Czy zmażemy plamę po meczu z Mechanikiem?

HURAGAN JEZIORO 1-6(1-5) MECHANIK KOCHCICE