statystyki szczegółowe

Aktualności

Efektowne zwycięstwo

• autor: adminis, 2013-10-01 16:15

Powoli łapiemy właściwy rytm, a gra zaczyna przypominać tą z zeszłego sezonu. Po dobrym spotkaniu pokonujemy Rozwój Olszyna 4-1.[RELACJA W ROZWINIĘCIU]

W 8. kolejce udało się odnieść, kolejne już u siebie, przekonywujące zwycięstwo. Od początku spotkania staraliśmy się narzucić przyjezdnym z Olszyny własny styl gry. Po kilku minutach walki zaczęliśmy uzyskiwać przewagę, a zawodnikiem robiącym różnice okazał się Mateusz Jelonek, (z powodu braków kadrowych, grający w środku pomocy). Nasz najlepszy snajper brylował w środku pola i był nie do zatrzymania dla graczy Rozwoju. To właśnie, za jego sprawą w pierwszej połowie stwarzaliśmy największe zagrożenie pod bramką przyjezdnych (między innymi kapitany strzał z dystansu w słupek). Swoje sytuacje miał także Jarosław Szymanek, jednak jego strzały bronił dobrze dysponowany bramkarz gości. Obronę gości udało się przełamać dopiero pod koniec pierwszej połowy. Dośrodkowanie naszego kapitana, uderzeniem głową na gola zamienił, bramkostrzelny ostatnio obrońca, Piotr Grygiel. Rozwój miał jedną prawie stuprocentową sytuację do zdobycia gola. Na nasze szczęście, kapitan Olszyny, zupełnie niepilnowany, z najbliższej odległości, uderzył głową obok bramki Kamila Dryndy.

W drugiej połowie gra się bardzo zaostrzyła. Jeden z zawodników Rozwoju nie potrafił utrzymać nerwów na wodzy i raz po raz atakował wślizgiem od tyłu nogi graczy Huraganu, aż w końcu arbiter pokazał mu drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę (która i tak była spóźniona jak na to, co "pokazywał" gracz gości). Zaraz po wyrzuceniu agresywnego zawodnika z boiska do rzutu wolnego podszedł Mateusz Jelonek. Jego strzał został zahamowany przez mur, piłka jednak przez niego się przedarła. Tam najprzytomniej zachował się Kamil Jakubowski, który doskoczył do niej najszybciej i pokonał, wychodzącego bramkarza gości. Na tym jednak nie poprzestaliśmy. Chwilę później fenomenalnym rajdem popisał się nasz 18-letni pomocnik Jakub Chyra. Młody rozgrywający mijał jak tyczki bierną defensywę z Olszyny i po przejściu kilku zawodników znalazł się w sytuacji sam na sam, dopełniając formalności i podwyższając na 3-0. Cudowna bramka!

Niestety przy wyniku 3-0, stanęliśmy na boisku, a swoje sytuacje zaczął stwarzać Rozwój. Kamil Drynda często był niepokojony strzałami z dystansu, raz piłka po rzucie wolnym, zatrzymała się nawet na poprzeczce. Gościom w końcu udało się dopiąć swego i przełamać szczelną defensywę Huraganu. Piłka rzucona za plecy obrońców dotarła do jednego z napastników Olszyny, który z najbliższej odległości zdobył honorowego, jak się finalnie okazało gola.

Gol ten podziałał na nas mobilizująco i znowu to my przejęliśmy inicjatywę. Do końcowego gwizdka udało nam się zdobyć jeszcze jedną bramkę. Szybki jak wiatr, aczkolwiek nieskuteczny w to popołudnie, Jarosław Szymanek, zagrał doskonałą piłkę do Mateusza Jelonka, który swój najlepszy występ w tym sezonie przypieczętował bramką.

Gra naszego zespołu z meczu na mecz wygląda coraz lepiej. W pojedynku z Olszyną byliśmy szybsi, świeżsi, od rywala. Wysoka wygrana może być trochę zaskoczeniem, jeśliby przypomnieć dwa bardzo wyrównane mecze z zeszłego sezonu (2-1, 2-2). Niestety znowu przytrafił nam się chwilowy przestój, przez który nie udało się zachować czystego konta.

Już za tydzień zmierzymy się z ekipą Śląska Koszęcin. Niestety zła wiadomość jest taka, że w tym spotkaniu nie zobaczymy naszego kapitana Mateusza Jelonka (kartki), pod znakiem zapytania stoją także występy kontuzjowanych (m.in. mocno poobijanego po meczu z Rozwojem Mateusza Mandata). Aby uporać się z problemami kadrowymi do Koszęcina musi udać się kilku zawodników nieobecnych na meczu z Rozwojem.

Ciekawostka: Średnia wieku jedenastki, która wybiegła na boisko w meczu z Rozwojem Olszyna to: 21.6 lat (razem z naszą ostoją, weteranem "Siwym" ;) )

HURAGAN JEZIORO 4-1(1-0) ROZWÓJ OLSZYNA

K.Drynda - S.Klecha, J.Grabowski, P.Grygiel, Ł.Drynda - K.Jakubowski, M.Jelonek(k), J.Chyra, M.Mandat(60'J.Sady) - J.Szymanek, K.Bele​ć

Bramki: P.Grygiel(as.M.Jelonek), K.Jakubowski(as.M.Jelonek), J.Chyra(as.Ł.Drynda), M.Jelonek(as.J.Szymanek)

Żółte kartki: J.Chyra, M.Jelonek