statystyki szczegółowe

Aktualności

Udany rewanż

• autor: admin, 2013-04-21 19:49

Po jesiennym blamażu w Sierakowie Śląskim, tym razem pokonaliśmy u siebie LKS 1-0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 45 minucie spotkania Mateusz Mandat.

Inauguracyjny mecz wiosennej rundy (w końcu!) był bardzo trudno przeprawą dla naszego zespołu. Po zaciętej walce odnieśliśmy, raczej zasłużone, jednobramkowe zwycięstwo z Sierakowem Śląskim.

Już początkowe minuty spotkania mogły przynieść prowadzenie naszemu zespołowi. Atomowe uderzenie z rzutu wolnego, noszącego w tym meczu opaskę kapitańską, Karola Zdunka prawie przyniosło powodzenie. Piłka trafiła w poprzeczkę bramki LKS-u. Przez całą pierwszą część meczu twarda walka o każdą piłkę toczyła się głównie w środku pola. Uderzenia zarówno nasze, jak i gości były jednak bardzo niecelne. To jednak my stwarzaliśmy sobie coraz groźniejsze sytuacje. Uzyskaliśmy lekką przewagę, co w końcu udało zamienić się na bramkę. W 45 minucie kapitalne prostopadłe podanie grającego trenera Pawła Labochy wykorzystał Mateusz Mandat. Nasz najlepszy strzelec okresu przygotowawczego pokazał, że jego skuteczność w meczach sparingowych nie była przypadkiem i z zimną krwią pokonał z bliskiem odległości bramkarza LKS-u. Zaraz po tym trafieniu arbiter zakończył połowę.

Po rozpoczęściu drugiej części LKS starał się szybko doprowadzić do wyrównania. Huragan wytrzymał jednak początkowy napór gości i zaczął znowu dochodzić do głosu. Swoje szanse mieli między innymi wprowadzeni z ławki, nowi zawodnicy: Michał Knop (który mógł mieć wejście smoka do zespołu), Dominik Sitkiewicz oraz Jakub Tomziński, jednak ich strzały albo były minimalnie niecelne albo świetnie bronił golkiper z Sierakowa Śląskiego. W ostatnim kwadransie inicjatywę zaczęli przejmować goście. Nasz zespół cofnął się, broniąc satysfakcjonującego wyniku. Mogło się to zemścić w 75 minucie, gdy sędzia główny (po zdecydowanych sygnalizacjach "liniowego") podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny. Rozgrywający gości uderzył "z wapna" tylko w słupek i wynik nie uległ zmianie. Do ostatniego gwizdka Sieraków próbował zmienić losy spotkania, jednak ich ataki były chaotyczne i nie przyniosły żadnego rezultatu. Trzy punkty zostały w Jeziorze.

Wystąpiliśmy w nowych strojach ufundowanych przez firmę Spidernet. Tylko na ostatnie 5 minut na boisku pojawił się nasz najlepszy snajper, borykający sie z kontuzją, Mateusz Jelonek. W całym meczu nie otrzymaliśmy ani jednej żółtej kartki.

HURAGAN JEZIORO 1-0(1-0) LKS SIERAKÓW ŚLĄSKI

P.Galle - P.Syrek, J.Grabowski, P.Grygiel, Ł.Drynda(90'J.Sady) - M.Mandat, K.Zdunek, P.Labocha, K.Jakubowski(60'D.Sitkiewicz) - J.Szymanek(45'M.Knop), J.Tomziński(85'M.Jelonek)

Bramka: M.Mandat 45'

W 75 minucie D.Kisielewski (LKS Sieraków Śląski) nie wykorzystał rzutu karnego (strzał w słupek)