statystyki szczegółowe

Aktualności

Wcale nie tak łatwe trzy punkty

• autor: dżyglu, 2012-10-21 18:47

Po ostatnich blamażach (nie pełne składy meczowe), zespół z Droniowic stawił się w Jeziorze w prawie 18 - osobowym składzie. Do przerwy mecz wyglądał dla nas fatalnie, a goście pokazali, że jak tylko chcą, to potrafią. Worek z bramkami rozsypał się dopiero w drugiej części spotkania. Relacja w rozwinięciu...

O pierwszej połowie można napisać niewiele. W zasadzie tylko, że się odbyła. Gdyby nie samobójcza bramka głową obrońcy z Droniowic (po ostrym dośrodkowaniu Jelonka), po pierwszych 45 minutach byłby bezbramkowy remis. Stworzyliśmy sobie w tej części właściwie tylko jedną dogodną, stuprocentową sytuacje (lob Jelonka w poprzeczkę). Droń-Har postawił nam w początkowej fazie meczu twarde warunki, biegając i walcząc do końca o każdą piłkę.

Druga połowa wyglądała już zupełnie inaczej. Im dłużej trwała, tym większą przewagę osiągaliśmy (podobnie jak w poprzednim meczu z Promieniem). Goście zostali właściwie zamknięci na swojej połowie, a ich bramkarz raz po raz, bezradnie, musiał wyciągać piłkę z siatki. Finalnie zakończyło się na siedmiu trafieniach dla naszej drużyny. Na 2-0 wynik, strzałem z rzutu wolnego, podwyższył Jelonek. Trzecia bramka również była autorstwa tego napastnika. Tym razem Jelonek pewnie wykorzystał rzut karny. Kolejna bramka była dziełem Pawła Cudaka, który to zamykając dośrodkowanie zdobył bramkę głową. Piątego gola zdobył znowu, niezawodny Jelonek, kompletując w tym meczu hat-tricka (drugiego pod rząd) i jednocześnie włączając się do walki o koronę króla strzelców lublinieckiej A-Klasy. Chwile później, oddając opaskę kapitana Grabowskiemu, nasz najlepszy snajper opuścił boisko. W ostatnich minutach swojego premierowego gola w barwach Jeziora, zaliczył Grygiel, który po dośrodkowaniu Labochy wyskoczył najwyżej w polu karnym i skierował piłkę do siatki głową. Gwoździa do trumny Droniowic wbił rezerwowy Sady, który również głową, zdobył ostatniego gola w tym meczu. Sytuacji do podwyższenia wyniku było o wiele więcej i Droń-Har tylko rażącej nieskuteczności naszych graczy zawdzięcza to, że wyjechał z Jeziora z bagażem siedmiu, a nie więcej, bramek.

Zespół gości należy pochwalić, że po sporych problemach kadrowych zebrał się, licznie stawiając się w Jeziorze. Goście pokazali wole walki, jednak wyraźnie w ich przypadku widać było brak sił i kondycji. O ile w pierwszej połowie prezentowali się przyzwoicie, tocząc z nami wyrównany bój, o tyle w drugiej części gry "stanęli" na boisku przegrywając właściwie każdy pojedynek szybkościowy czy fizyczny w walce o górne piłki. Jeśli się "zepną" na pewno mogą spróbować urwać punkty innym druzynom.

Po tej kolejce awansowaliśmy na trzecie miejsce w tabeli. Za tydzień czeka nas przerwa (po raz drugi pauzujemy), a za dwa tygodnie udamy się do Sadowa, aby zmierzyć się z zajmującym aktualnie jedno z niższych miejsc w tabeli, beniamikiem.

HURAGAN JEZIORO 7-0(1-0) DROŃ-HAR DRONIOWICE

P. Galle - P.Baryła, J.Grabowski, P.Grygiel, Ł.Drynda - K.Jakubowski(45'J.Tomziński), P.Labocha, P.Cudak, C.Tomziński(35'M.Mandat) - K.Zdunek(70'K.Wilk), M.Jelonek(80'J.Sady)

Bramki: Samobójcza, M.Jelonek x3, P.Cudak, P.Grygiel, J.Sady

Żółte kartki: P.Cudak, P.Labocha